Добромиль: продовження робітВолонтери #LVC (Lviv Volunteer Center) спільно з небайдужими мешканцями м. Добромиль продовжили перевозити надгробні плити з подвір'я будинку на місце єврейського цвинтаря.

Цього разу було перевезено більше 90-та плит, середньою вагою близько 250 кг. Загалом на подвір'ї знаходилось більше 160 кв. метрів надгробків. Незважаючи на те, що у подвір'ї плити простояли більше 70-ти років, написи на більшості з них добре збереглись. Наразі мешканці міста, за підтримки вихідця з Добромиля Мойсея Рубенфельда, розпочали встановлення Стіни Пам'яті на єврейському цвинтарі.

В 1921 р. в Добромилі проживало 5386 мешканців, серед яких 2119 євреїв. Під час Другої світової війни з приходом нацистів єврейський цвинтар був розорений. Шеф місцевого гестапо змусив євреїв замостили надгробками своє подвір'я і саме з цього подвір'я зараз перевозяться плити. Після приходу Радянського Союзу решта надгробних плит були використані у різних будівельних цілях.

Дякуємо усім хто долучився до такої доброї справи:
Роман Цицик, Наталя Кречківська, Іван Кречківський, Arie Lisakoff, Wito Nadaszkiewicz, Никита Симоновский, Роман Вариницький, Сергій Конюхов, Стефанії Конюховій, Любомир Яцишин, Andrii Kniaziev
Веб-портал JooMix.